→ חזרה

Time to First Byte

ההגדרה Time To First Byte היא הזמן שלוקח לשרת להתחיל להחזיר תשובה לדפדפן.

משמע – מרגע שהוקשה הכתובת URL בדפדפן > הדפדפן שולח בקשה לשרת שהוא רוצה לקבל עמוד X > השרת מעבד את כל הנתונים דרך הwordpress, תוספים, תבניות ומחזיר לדפדפן את המידע כ HTML.

זמן "עיבוד" זה תלוי בכמות התוספים שמותקנים על גבי האתר, ביעילות הקוד של התוספים ויעילות הקוד של התבנית העיצוב.
במידה ויש לכם כמות גדולה של תוספים שצריכים להיטען – זמן התגובה יהיה איטי יותר מאתר עם כמות קטנה של תוספים.
במידה והתוספים או התבנית ניגשים לשרת חיצוני במהלך טעינת עמוד, פעולה זו תאט את זמן הטעינה.
במידה והתוספים או התבנית עושים חישובים מתמתים מסובכים (כגון שליפת מוצרים, שליפת פוסטים, פוסטים אחרונים, פוסטים קשורים, טעינת מוצרים קשורים וכו), גם כאן פעולה זו תאט את זמן הטעינה.

מספר פעולות שניתן לבצע:

מה שעושים כדי לקצר את זמן ה TTFB היא בדיקה פשוטה שמתבצעת באופן הבא:

  • בשלב הראשון מכבים את כלל התוספים באתר באופן גורף > ועושים בדיקה שוב (מבלי להתייחס לתצוגה שהשתבשה), האם יש שיפור ומשמעותי ב TTFB ?
    מתחילים לפרק את המצב הזה ומפעילים את התוספים אחד אחרי השני עד שמזהים את הגורם לתקלה.
  • מחליפים את תבנית העיצוב לתבנית ברירת מחדל של WordPress ומבצעים בדיקה חוזרת (מבלי להתייחס לתצוגה שהשתבשה). האם יש שיפור משמעותי ב TTFB ? במידה וכן מחזירים בחזרה את התבנית המקורית ובודקים את הגדרות תבנית העיצוב.
  • במידה ושני השלבים הראשונים לא תרמו לפתרון התקלה (משמע האתר עם תבנית עיצוב ברירת מחדל חדשה ומקורית + כל התוספים כבויים ועדיין יש TTFB גבוה) הדבר הבא שנבדוק הוא מסד הנתונים, האם משקל מסד הנתונים גדול באופן חריג? אתר וורדפרס תדמיתי\בסיסי אמור לשקול בין 2-40 מגה, אתר וורדפרס מבוסס חנות עם מוצרים אמור לשקול בין 20-70 מגה, אתר וורדפרס וותיק עם כמות גדולה של פוסטים אמור לשקול עד 200 מגה, במידה ומסד הנתונים שלכם שוקל יותר מזה כדאי לנסות להתקין תוסף לביצוע אופטימיזציה למסד הנתונים.

→ חזרה

עדיין זקוקים לעזרה?